Wielkie tematy dla małych ludzi czyli edukacja klimatyczna dzieci i młodzieży

• 26-09-2023 22:39
Serdecznie zapraszamy nauczycieli zainteresowanych tematem: "Wielkie tematy dla małych ludzi czyli edukacja klimatyczna dzieci i młodzieży" na webinarium, które odbędzie 09.10.2023 r. o godz.17.00 na platformie ZOOM. Spotkanie poprowadzi mgr Matra Jurasz- konsultant BBODN ds. nauczania biologii.
Treści szkolenia:
1. Ekologia a ochrona środowiska.
2. Pomysły i inspiracje na budowanie świadomości ekologicznej.
3. Metody pracy pozwalające skutecznie angażować grupę w ekologiczny proces edukacyjny.
4. Zmiany klimatyczne obejmujące efekt cieplarniany, kwaśne deszcze, ślad węglowy i smog w edukacji szkolnej.
5. Proste w realizacji pomysły na wzmacnianie postaw proekologicznych u dzieci i młodzieży z wykorzystaniem materiałów dostępnych pod ręką i na co dzień w każdym przedszkolu.
Po szkoleniu otrzymasz gotowe materiały do wykorzystania na lekcji w klasie i w terenie.
Zgłoszenia prosimy przesyłać przez formularz:
Istnieje również możliwość zapisów za pośrednictwem ogólnego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://bbodn.edu.pl/formularz-zgloszeniowy
który po wypełnieniu należy przesłać jako załącznik na adres: bbodn@cuw.bielsko-biala.pl
Zapraszamy!