Zaproszenie na konferencję podsumowującą dwuletni projekt pt. "Szkoła Asystentów Międzykulturowych w Bielsku – Białej"

• 20-09-2023 0:37
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli pracujących z uczniami z doświadczeniem migracji, na konferencję podsumowującą dwuletni projekt pt. Szkoła Asystentów Międzykulturowych w Bielsku – Białej, która odbędzie się 28 września 2023 roku w godzinach 17:00 - 19:00 w Willi Sixta ul. Mickiewicza 24 Bielsko – Biała.
Program konferencji:
17:00 Otwarcie konferencji i prezentacja rezultatów projektu oraz rekomendacji:
Przedstawiciele Władz Miasta
Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Ewa Szymanek - Płaska
Pan prof. Ernest Zawada Dziekan Wydziału Humanistyczno - Społecznego Uniwersytetu Bielsko - Bialskiego
Pani Prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielska - Białej oraz Podbeskidzia Grażyna Staniszewska
18:00 - 19:30 Warsztaty metodyczne zaprojektowane w oparciu o rekomendacje sformułowane przez nauczycieli uczących obcokrajowców -„Praca międzykulturowa w zróżnicowanym zespole klasowym”:
Moduły tematyczne:
- Rozwój kompetencji społecznych uczniów w klasach wielokulturowych
- Współpraca Asystentów Międzykulturowych z gronem pedagogicznym.
- Empatyczna komunikacja i zarządzanie konfliktem.
Prowadząca: Aleksandra Zapolska - Założycielska Fundacji „Zustrich” w Krakowie. Od 2014 roku zaangażowana w sprawy pomocowe dla Ukrainy oraz rozwój współpracy polsko-ukraińskiej. Koordynator licznych projektów, laureatka wielu prestiżowych nagród!
GOŚĆ SPECJALNY
Pani Aleksandara Poletek - przedstawicielka ds. edukacji Unicef Kraków
Przedstawi plany organizacji Unicef dotyczące wsparcia edukacji.
Serdecznie zapraszamy!
Sylwia Deryło
Koordynator Szkoły Asystentów Międzykulturowych w Bielsku - Białej
E-mail: dyrektor@wielokulturowe.podbeskidzie.com
dr Agnieszka Herma
Dyrektor BBODN w Bielsku-Białej
Zgłoszenia prosimy przesyłać przez formularz zamieszczony na stronie naszego Ośrodka: https://www.bbodn.edu.pl/formularz-zgloszeniowy na adres bbodn@cuw.bielsko-biala.pl do 26.09.2023r.