Wiosenne spotkanie z muzyką w świecie Księżniczek i Jednorożców.

• 28-04-2024 22:18

Szanowni Państwo,
Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Grupa Mac zapraszają Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego na inspirujące,
bezpłatne, stacjonarne warsztaty metodyczne pt. "Wiosenne spotkanie z muzyką w świecie Księżniczek i Jednorożców" w dniu 07.05.2024r.( wtorek) o godz 16.30. Miejscem spotkania jest aula Zespołu Szkół Samochodowych  i Ogólnokształcących w Bielsku- Białej ul. Filarowa 52.

Gościem specjalnym -ekspertem będzie dr Maciej Ciechomski - psycholog dziecięcy, pedagog oraz wychowawca i socjoterapeuta. Współtwórca programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. W swojej pracy naukowo-badawczej, prowadzonej na UKSW zajmuje się psychologią rozwojową, szczególnie problematyką rozwijania wrażliwości i empatii u dzieci.

Plan spotkania:
Moduł 1: dr Maciej Ciechomski - GOŚĆ SPECJALNY:

W ŚWIECIE KSIĘŻNICZEK I JEDNOROŻCÓW - czy istnieje idealna grupa przedszkolaków...
    - Poznaj 5 sprawdzonych wskazówek, które możesz wprowadzić do swojej pracy, aby Tobie i Twojej grupie pracowało się lepiej;
    - Sprawdź z jakich prostych narzędzi korzystać podczas pracy z grupą z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
    - Dowiedz się jak wykorzystywać różnice między dziećmi do efektywnej pracy;
    - Poznaj czym są dostosowania w grupie przedszkolnej;
    - Zobacz co zrobić, żeby osiągać sukcesy edukacyjne z każdą, nawet najbardziej zróżnicowaną grupą przedszkolną;

Moduł 2:  mgr Ewa Michałowska konsultant BBODN ds. wychowania przedszkolnego:

WIOSENNE SPOTKANIE Z MUZYKĄ - przykłady tańców i piosenek wzbogacających uroczystości rodzinne organizowane w przedszkolu.

- Jak wzbogacić uroczystości rodzinne organizowane w przedszkolu;
    - Przykłady choreografii tańców dziecięcych  na podstawie dzieł muzyki klasycznej oraz  rozrywkowej;
    - Przykłady instrumentacji utworów muzycznych oraz piosenek;
    - Analiza dzieła muzycznego pod względem użyteczności do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach prosimy o uzupełnienie do 02.05.2024  elektronicznego formularza zgłoszeniowego:

lub formularza w wersji edytowalnej – szczegóły na stronie

Każdy uczestnik otrzyma materiały promocyjne Wydawnictwa Mac oraz CERTYFIKAT!
SPOTKANIE JEST BEZPŁATNE
Zapraszamy!!