Wielokulturowość i międzykulturowość w praktyce szkolnej.
Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli wszystkich specjalności szkół podstawowych i ponadpodstawowych na webinarium pt. „Wielokulturowość i międzykulturowość w praktyce szkolnej”, które odbędzie się 29.02.2024 roku o godzinie 17.00 na platformie ZOOM zorganizowane w ramach współpracy BBODN oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie publikacja pt. „Poznajmy się” oraz zostaną przekazane Państwu praktyczne wskazówki dotyczące pracy w szeroko pojętym lokalnym środowisku wielokulturowym.
Po webinarium każdy uczestnik otrzyma BEZPŁATNIE prezentowaną pozycję w wersji polskiej, ukraińskiej i czeskiej z możliwością wykorzystania jej we własnej pracy.
Inicjatorem i realizatorem projektu, w ramach którego powstała niniejsza publikacja jest "Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA" a prelegentami będą autorzy podręcznika: dr Agnieszka Tambor Uniwersytet Śląski w Katowicach Polska Półka Filmowa, dr Rafał Cekiera Instytut Socjologii Wydział Nauk Społecznych Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz koordynatorka całego projektu Barbara Wrona Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA. Nasz Ośrodek reprezentować będzie mgr Agnieszka Czernek-Krywult konsultantka ds. kształcenia zawodowego oraz absolwentka Szkoły Asystentów Międzykulturowych.
Idea projektu „Poznajmy się bliżej! Wzmacnianie kompetencji językowych i kulturowych mieszkańców Polski, Czech i Ukrainy” narodziła się w odpowiedzi na sytuację, w której znalazła się polska i czeska oświata po 24 lutym 2022 r. Konflikt zbrojny w Ukrainie, który w kontekście edukacyjnym spowodował przede wszystkim gigantyczne fale migracyjne, postawił przed nauczycielami, asystentami kulturowymi, edukatorami i animatorami kultury nowe wyzwania.
Liderem projektu było Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA. Jest to pierwsza organizacja na terenie Polski, Czech i Słowacji, której reprezentantami są członkowie samorządów regionalnych, a dokładnie: Kraju Morawsko-Śląskiego (CZ), Województwa Śląskiego (PL) i Samorządowego Kraju Żylińskiego (SK). Organizacja ta została założona w celu usprawnienia i promowania współpracy transgranicznej, ponadnarodowej i międzyregionalnej między jej członkami.
Zgłoszenia prosimy przesyłać przez formularz zgłoszeniowy:
formularz zgłoszeniowy_wielokulturowość
Istnieje również możliwość zapisów za pośrednictwem ogólnego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://bbodn.edu.pl/formularz-zgloszeniowy, który po wypełnieniu należy przesłać jako załącznik na adres: bbodn@cuw.bielsko-biala.pl
Zapraszamy !!