Nowoczesny wychowawca – zadania i kompetencje.

• 07-03-2024 22:12

Serdecznie zapraszamy  wychowawców szkół podstawowych i ponadpodstawowych na webinarium pt.  „Nowoczesny wychowawca – zadania i kompetencje”, które odbędzie się 12.03.2024 r. o godzinie 17.00 na platformie ZOOM. Spotkanie składać się będzie z kilku części, które poprowadzą konsultanci naszego Ośrodka jak i zaproszeni goście.
Na naszym webinarium zaprezentujemy Państwu wiele ciekawych treści, które będą pomocne w codziennej pracy nauczyciela-wychowawcy.

Bycie nauczycielem we współczesnym świecie jest niezwykle wymagające. Nauczyciel nie tylko przekazuje wiedzę, ale także powinien umieć zaszczepić w uczniach chęć poszukiwania dodatkowych informacji. Rola nauczyciela-wychowawcy ma jeszcze większe znaczenie i wpływa na szkolny i poza edukacyjny schemat życia dziecka, ponieważ ukierunkowuje uczniów pod względem emocjonalnym,
społecznym i środowiskowym, motywując ich do konkretnych działań.
Wychowawca powinien zachęcać, a nawet uczyć dzieci pewnych form samodzielności, pomagać im wyrażać swoje myśli, uczucia oraz umożliwiać rozwijanie wszechstronnych umiejętności. Ważnym elementem jest także środowisko lokalne i jego zasoby.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniomorganizujemy webinarium, które przedstawi wiele praktycznych zagadnień i dobrych praktyk do wykorzystania w pracy wychowawcy.

Tematy i prowadzący:
1. Wpływ współczesnych przemian na dzieci i młodzież.- mgr Marta Jurasz
2. Korzyści ze współpracy nauczyciela wychowawcy z otoczeniem. - mgr Agnieszka Czernek-Krywult
3. Poznaj swoje otoczenie informacyjne. - mgr Bartłomiej Żywczak
4. Samodzielność ucznia - jak ją rozwijać w  szkole? - dr Agnieszka Michalkiewicz-Gorol
5. Kim jest rezylientny wychowawca ? - dr Agnieszka Twaróg-Kanus-UBB, WOM Katowice

Zapisy za pośrednictwem  formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://bbodn.edu.pl/formularz-zgloszeniowy,  który po wypełnieniu należy przesłać jako załącznik na adres: bbodn@cuw.bielsko-biala.pl

Zapraszamy!