Na co zwracać uwagę w kryzysie? Rozmowa o uzależnieniach dzieci i młodzieży.

• 04-04-2024 9:15

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wszystkich specjalności szkół podstawowych  ponadpodstawowychna webinarium nt.  Na co zwracać uwagę w kryzysie?  Rozmowa o uzależnieniach dzieci i młodzieży, które odbędzie się 09.04.2024 r. o godz.17.00 na platformie ZOOM. Spotkanie poprowadzi  dr Agnieszka Michalkiewicz-Gorol – konsultant BBODN ds. wychowania. Gościem specjalnym będzie pan Bogdan Krzak- Instruktor Terapii Uzależnień od Narkotyków. Realizator programów profilaktycznych rekomendowanych przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom: FRED GOES NET oraz UNPLUGGED.

Podczas spotkania  porozmawiamy między innymi:
  • o przyczynach używania SPA (substancji psychoaktywnych) przez dzieci i młodzież,
  • o tym, na co zwracać uwagę w pracy w warunkach szkolnych,
  • o działaniach mechanizmów uzależnień,
  • o Dialogu Motywującym jako sposobie rozmowy,
  • o możliwościach wsparcia przez nauczycieli i wychowawców.

Zgłoszenia prosimy przesyłać  za pośrednictwem ogólnego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://bbodn.edu.pl/formularz-zgloszeniowy, który po wypełnieniu należy przesłać jako załącznik na adres: bbodn@cuw.bielsko-biala.pl

Zapraszamy!