IV Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków

• 17-05-2019 12:12

15 maja 2019r. w przedszkolu nr 49 w Bielsku-Białej odbyła się IV Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków, która jest jednym z istotnych efektów działań podejmowanych w naszym mieście w ramach kompleksowego wspomagania pracy bielskich szkół i placówek oświatowych w obszarze rozwijania kompetencji kluczowych. Organizatorami tej cyklicznej imprezy mającej na celu popularyzację edukacji matematycznej wśród najmłodszych, były Przedszkole nr 25 i 49. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i Rad Pedagogicznych tych placówek Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków na stałe weszła do kalendarza bielskich imprez edukacyjnych. W olimpiadzie brały udział dzieci z bielskich przedszkoli Nr 2, Nr 7, Nr 9, Nr 14, Nr 24, Nr 25, Nr 29, Nr 40, Nr 49, Nr 55. Rady Pedagogiczne w tych placówkach za roczny temat swojego doskonalenia wybrały, wspomaganie nauczycieli w kształtowaniu kompetencji matematycznych u dzieci. W ramach działań wdrożeniowych przeprowadziły eliminacje na etapie przedszkolnym, wyłaniając zespół reprezentujący placówkę w finale. Matematyczne zmagania najmłodszych oceniało jury w składzie: p. Jolanta Klajmon doradca metodyczny z matematyki dla nauczycieli klas I-III, p. Lucyna Kempys – doradca metodyczny z zakresu wychowania przedszkolnego, p. Sylwia Dudek nauczyciel matematyki w-ce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27. Przewodniczącą jury byłą p. Agnieszka Herma dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Podczas kiedy dzieci rozwiązywały zadania, ich wychowawcy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach metodycznych, które zorganizowaliśmy w ramach współpracy pomiędzy naszym ośrodkiem i RODN WOM w Bielsku-Białej. Zajęcia poprowadził p. Wojciech Zuziak konsultant z matematyki, ekspert z zakresu zastosowania klocków LEGO w edukacji matematycznej na poziomie przedszkola.
Gratulujemy uczestnikom i laureatom oraz organizatorom tak wspaniałego przedsięwzięcia!