I Forum Edukacji Matematycznej Dzieci Młodszych

• 23-05-2019 11:30

Celem I Forum Edukacji Matematycznej Dzieci Młodszych było podsumowanie działań realizowanych w ramach Programu Matematycznego: „Rozwijanie uzdolnień matematycznych dzieci w ostatnim roku wychowania przedszkolnego i w pierwszym roku edukacji wczesnoszkolnej” w latach 2016-2019r.

Spotkanie prowadziły Panie Jolanta Klajmon – doradca metodyczny z matematyki dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz Maria Dębska doradca metodyczny z matematyki dla szkół ponadpodstawowych. Wykład inauguracyjny pt.: O przyczynach niepowodzeń w uczeniu się matematyki wygłosiła Pani Ewa Zielińska - wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego, która wspólnie z profesor Edytą Gruszczyk – Kolczyńską zmienia rzeczywistość przedszkolną poprzez prowadzenie badań nad metodami lepszej efektywności procesu wychowania i kształcenia w warunkach przedszkola. Następnie Pani Jolanta Klajmon podsumowała przebieg projektu matematycznego na przestrzeni trzech lat. Uzupełnieniem tego sprawozdania były prezentacje poszczególnych zespołów projektowych biorących udział w projekcie:

ZESPÓŁ I

Dyrektor szkoły sp27 Edyta Helfer wraz z 12 nauczycielami klas I-III

SORE: Agnieszka Michalkiewicz -Gorol

Dyrektor przedszkola p25 Renata Nycz wraz z 10 nauczycielami

Dyrektor przedszkola p49 Bogusława Kajstura wraz z 11 nauczycielami

SORE: Marzena-Konik Sporek

ZESPÓŁII

Dyrektor szkoły sp29 Dorota Ciężki wraz z 20 nauczycielami klas I-III

SORE: Agnieszka Herma

Dyrektor przedszkola p40 Jolanta Wojtuszek wraz z 12 nauczycielami

SORE: Lucyna Kempys

ZESPÓŁ III

Dyrektor szkoły sp3 Ewa Polaczek wraz z 17 nauczycielami klas I-III

Cześć wykładów ą zakończył Panel dyskusyjny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom programu za aktywną pracę w projekcie, profesjonalne jego podsumowanie i zaprezentowanie!! Gratulujemy osiągniętych rezultatów!!!

Wszelkie materiały opracowane w ramach warsztatów są ujęte w formie filmów na portalu Oświatowym dla Miasta Bielsko-Biała www.eduportal.bielsko.pl dostępnych na platformie dokumentowane i dostępne po zalogowaniu na platformie: http://e-wspomaganie.edu.pl/ w zakładce projekt matematyczny.