Eksperymenty na świeżym powietrzu - Piknik Wielokulturowy

• 22-06-2022 10:55
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli, dzieci i ich rodziców do wspólnego spędzenia czasu w sobotnie popołudnie 25.06.2022r. w Parku Słowackiego w godzinach 15:00-19:00. W tym czasie razem z Parkiem Edukacyjnym „Interakcje” w ramach Pikniku Wielokulturowego zaproponujemy na naszym stoisku ciekawe zabawy pod hasłem „Eksperymenty na świeżym powietrzu” połączone z prezentacją Naukowych Placów Zabaw. (W razie niekorzystnej pogody piknik odbędzie się w miejscu zadaszonym, tam gdzie zimowo jest lodowisko).
Będziecie Państwo mogli wspólnie z Waszymi pociechami uczestniczyć:
- w „kuchni błotnej” gdzie przygotujemy kwiatową zupę i błotne muffinki, przyrządzimy pyszną lemoniadę i stworzymy własne masy sensoryczne;
- w warsztatach z majsterkowania - będziemy tworzyć wspólnie konstrukcje, pojazdy i roboty;
- w podróży do najciekawszych miejsc na świecie z tablicą edukacyjną "Kontynenty", dowiemy się kim są sąsiedzi Polski, poznamy wiele kultur z całego świata;
- w zgłębianiu tajników matematyki na tablicy sensoryczno-matematycznej;
- we wspólnym rysowaniu na przeźroczystej tablicy różnych emocji, które nami kierują i zastanowimy się czy są one przypisane do danej narodowości?
- w warsztatach origami i zabawach z chustą animacyjną.
Będzie też okazja do skorzystania z jogi na trawie, relaksacji, poznawania potraw i tańców z różnych części świata!
Zapraszamy do wspólnej radosnej nauki przez zabawę!