Spotkanie edukacyjne o ekologii pn.: „EkoBielsko na piątkę 2023”

• 04-04-2023 14:30

W imieniu Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na Spotkanie edukacyjne o ekologii pn. „EkoBielsko na piątkę 2023”, które obejmuje:
1. Prezentację zagadnień dot. edukacji ekologicznej ekologicznych oraz adekwatnych form przekazywania treści ekologicznych
2. Kreatywne sposoby korzystania z platformy EkoEksperymentarium.pl (portal edukacyjny, wystawa stacjonarna) oraz NIEMAPA EkoBielsko
3. Wymianę doświadczeń w zakresie nauczania ekologii
4. Wirtualną prezentację wystawy EkoEksperymentarium i oprowadzenie po niej.

Spotkanie edukacyjne będzie miało dwie formy: warsztaty stacjonarne oraz warsztaty on-line:

1. Warsztaty stacjonarne odbędą się 12 kwietnia br. w siedzibie BBODN, Bielskie Centrum Edukacji, Bielsko-Biała, ul. Piastowska 21, sala konferencyjna na parterze / liczba uczestników ograniczona
I tura godz. 8:30 – 10:30 – maksymalna liczba uczestników 30 osób
II tura godz. 11:00 – 13:00 – maksymalna liczba uczestników 30 osób

2. Webinar on-line: 13 kwietnia br. / liczba uczestników ograniczona
16:30 - Przywitanie uczestników spotkania
16:40 - Prezentacja zagadnień dot. edukacji ekologiczne oraz adekwatnych form przekazywania treści ekologicznych
17:00 - Wymiana doświadczeń w zakresie nauczania ekologii
17:15 - Kreatywne sposoby korzystania z platformy EkoEksperymentarium.pl
17:50 - NIEMAPA EkoBielsko
18:00 - Wirtualna prezentacja wystawy EkoEksperymentarium i oprowadzenie po niej
18:20 - Pytania uczestników oraz zakończenie

UWAGA! Konieczne jest zgłoszenie swojego uczestnictwa zarówno w warsztatach stacjonarnych, jak i on-line korzystając z formularz zgłoszenia uczestnictwa dostępnego tutaj: https://forms.gle/aHMkW89LFcYEpna76. Termin zgłoszenia upływa 7 kwietnia br.

Osoby prowadzące:
- spotkania stacjonarne: Agnieszka Čelik, członkini kolektywu Mamy Projekt, współtwórczyni EkoEksperymentarium.pl, trenerka współpracująca z Biurem Karier Uniwersytetu Łódzkiego,
- webinar: Bogusia Mikołajczyk, Superbelferka, trenerka oraz nauczycielka biologii.

Po zajęciach uczestnicy otrzymają drogą e-mail materiały edukacyjne oraz certyfikat uczestnictwa w spotkaniu w formie papierowej.
Zapraszamy!