Różnorodność jest wartością

• 04-02-2022 10:32
Mieliśmy dziś przyjemność współpracować przy realizacji zdalnej konferencji pn.:„RÓŻNORODNOŚĆ JEST WARTOŚCIĄ” zorganizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, której celem było wsparcie międzykulturowego dialogu w placówkach edukacyjnych w Bielsku- Białej i w powiecie poprzez zorganizowanie Szkoły Asystentów Międzykulturowych.
Projekt ten realizuje Towarzystwo Przyjaciół Bielska - Białej oraz Podbeskidzia dzięki wsparciu Funduszy Norweskich. Celem projektu koordynowanego przez Panią Sylwię Deryło-Golę jest systemowe działanie na rzecz integracji obcokrajowców oraz poprawy ich funkcjonowania w środowisku lokalnym. Jednym z działań upowszechniających założenia projektu w opisanym zakresie było zorganizowanie konferencji „Różnorodność jest wartością”, którą zainaugurowali: Prezydent Miasta Bielska – Białej Pan Jarosław Klimaszewski, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Ewa Szymanek – Płaska oraz Pani Prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielska - Białej oraz Podbeskidzia, była posłanka na sejm oraz do parlamentu europejskiego Grażyna Staniszewska.
W części wykładowej wystąpili:
Dorota Kozak - Rybska reprezentująca Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - „ Wielokulturowość we Wrocławiu, Aleksandra Zapolska - Założycielska Fundacji „Zustrich” w Krakowie - „Adaptacja dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracyjnym. Aspekty Prawne”, Natalia Szymborska - Nauczycielka języka polskiego jako obcego - „Asystent Międzykulturowy w praktyce” oraz Bogumiła Mandat - Dyrektor XVLO we Wrocławiu - „Budowanie Wielokulturowej Nowoczesnej Szkoły jest Możliwe!”
Bardzo dziękujemy wszystkim Prelegentom z niezwykle interesujące wystąpienia, a licznie przybyłym uczestnikom za obecność i zaangażowanie!
Szczególne podziękowania dla Pani Moniki Wisły za informatyczny nadzór nad całością wydarzenia!