Program profilaktyczny "Spójrz inaczej".

• 21-08-2024 12:39
Szanowni Państwo,
Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszeniem Psychoprofilaktyki „Spójrz Inaczej” serdecznie zapraszają nauczycieli pracujących z uczniami klas IV-VIII nauczycieli przedmiotowych, nauczycieli świetlic, pedagogów szkolnych i psychologów - do udziału w bezpłatnym szkoleniu w ramach programu „Spójrz Inaczej”.
Celem ogólnym tego programu jest zapobieganie zachowaniem ryzykownym i destrukcyjnym w klasie szkolnej oraz problemom zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Program Spójrz inaczej dla klas 4-8 opiera się na założeniach psychoprofilaktyki (Sęk, 1991, Ostaszewski 2003). Źródłem zaburzeń psychicznych i problemów związanych z  zachowaniem są przede wszystkim deficyty umiejętności psychospołecznych, nierozwiązane kryzysy rozwojowe, niskie poczucie własnej wartości, trudne doświadczenia (np. odrzucenie rówieśnicze). Dlatego główne kierunki działań edukacyjnych programu "Spójrz inaczej" są nastawiane na wspieranie prawidłowego rozwoju psychospołecznego, rozwijanie umiejętności, które pomagają dzieciom w nawiązywaniu zdrowych relacji z rówieśnikami oraz w radzeniu sobie z trudnymi emocjami
i sytuacjami życiowymi. Szczegółowe informacje nt. programu i sposobu zgłoszenia znajdziecie Państwo na stronie Stowarzyszenia, do którego link podany jest poniżej.

W ramach projektu przewidziane jest 55 godz. dla grupy 12 osób. Zajęcia odbywać się będą w czasie 6 dni roboczych począwszy od 7. października br. w siedzibie naszego Ośrodka Bielsko-Biała, ul.Piastowska 21.

UWAGA:
 O zakwalifikowaniu do grupy uczestników będzie
decydowała kolejność zgłoszeń.