Festiwal Kultury Słowiańskiej

• 12-06-2023 13:12
Jako współorganizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszamy na Festiwal Kultury Słowiańskiej, którego inauguracja odbędzie się 24 czerwca (sobota) w Parku Włókniarzy.
Tym wydarzeniem chcemy podsumować dwuletni projekt Szkoły Asystentów Międzykulturowych w Bielsku - Białej. Był to bardzo intensywny czas promowania i wprowadzania do szkół i przedszkoli w naszym mieście i okolicach funkcji asystenta międzykulturowego. Mam nadzieję, że nasze starania choć w części zaspokoiły potrzeby i poprawiły funkcjonowanie społeczności placówek edukacyjnych poprzez integrację dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji.
Celem wydarzenia jest zapoznanie z kulturą Słowian poprzez stworzenie takiej przestrzeni, która łączy współczesny świat z tą plemienną wspólnotą wrażliwą na drugiego człowieka, przyrodę, korzenie i tradycję, która mimo wszystko przejawia się ciągle w naszych zwyczajach czy zachowaniach.
Finał Festiwalu będzie miał miejsce 8 lipca (niedziela ) na bielskiej starówce.
Zapraszam do promowania i dzielenia się materiałami promocyjnymi, które przygotowaliśmy 🙂
Na wydarzenie zapraszają:
Szkoła Asystentów Międzykulturowych,
Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia,
Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB,
Miasto Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury
Bielsko Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
Sylwia Deryło - Gola
Koordynator Szkoły Asystentów Międzykulturowych w Bielsku - Białej pt." Jak tu się Dogadać"
Tel; 668 157 306
Sedecznie zapraszamy!