Edukacja matematyczna klockiem po(d)parta

• 25-04-2019 16:12

Wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej zorganizowaliśmy dzisiaj pierwsze spotkanie w ramach seminarium dla nauczycieli matematyki i edukacji wczesnoszkolnej pt.: „Edukacja matematyczna klockiem po(d)parta” . Podczas Seminarium Pan Wojciech Zuziak - konsultant RODN WOM w Bielsku-Białej, zaprezentował wybrane pomysły na edukację matematyczną prowadzoną z wykorzystaniem klocków LEGO® Education. Uczestnicy zostali zaproszeni do pracy z nowym zestawem klocków LEGO® Education, który jest właśnie tworzony - jako oddolna inicjatywa polskich nauczycieli doceniających rolę klocków w edukacji matematycznej uczniów w klasach 1-5 SP. Przedstawione przykłady wolnych i darmowych aplikacji webowych wspierających pracę z klockami - do wykorzystania na tablicy interaktywnej i monitorze interaktywnym. Ponadto zaprosiliśmy chętnych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i matematyki w klasach 4-5 SP do przystąpienia do powstającej Grupy roboczej “Edukacja matematyczna klockiem po(d)parta”. Omówimy zasady współpracy członków grupy.