Dzień Nauki Polskiej

• 19-02-2021 22:19
Z okazji Dnia Nauki Polskiej jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy na Spotkania dydaktyczne dla nauczycieli fizyki:
Oddział katowicki Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zapraszają nauczycieli fizyki na mono-tematyczne warsztaty związane z nauczaniem fizyki w szkole.
Pierwsze zajęcia będą siłą rzeczy prowadzone online i raczej będą miały charakter wykładów z dyskusją on-line. Jak tylko będzie to możliwe, będziemy organizować warsztaty w pracowniach i laboratoriach Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ, na terenie Instytutu Fizyki w Chorzowie.
Plan – wiosna, lato 2021:
Jądro atomowe, promieniotwórczość naturalna i jednostki promieniowania
4 marca 2021, godz. 16:00;
Miejsce/kanał: MS Teams.
Wykładowcą będzie dr hab. Arkadiusz Bubak z IF UŚ.
Nowa definicja jednostki masy
29 kwietnia 2021;
Wykładowcą będzie prof. dr hab. Janusz Gluza.